Oferta bezpłatna


KTO MOŻE BEZPŁATNIE UCZESTNICZYĆ W ZAJĘCIACH?

Zajęcia w HEGET Nauka Rodzenia są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Warunkiem uczestnictwa w bezpłatnych zajęciach jest złożenie deklaracji wyboru położnej środowiskowej ze Szkoły HEGET już od 20 tygodnia ciąży.


 

KURS EDUKACJI PRZEDPORODOWEJ

pregnant-woman-illustration-husband-39488392Opieka nad przyszła mamą

Prowadzimy bezpłatną edukację przyszłych mam, w tym mam w ciąży wysokiego ryzyka, przygotowujemy do porodu, a także do porodu rodzinnego. Począwszy od 21. tygodnia ciąży do terminu rozwiązania.

 

 

WIZYTY PATRONAŻOWE 

nursing-home-logo-29416816Opieka nad mamą i noworodkiem

Po porodzie opiekujemy się mamą w okresie połogu i noworodkiem do ukończenia drugiego miesiąca życia. Realizujemy od 4 do 6 wizyt patronażowych w okresie dwóch miesięcy kalendarzowych. Pierwsza wizyta odbywa się w ciągu 48 godzin od powrotu mamy z dzieckiem ze szpitala do domu.

W ramach wizyt patronażowych pomagamy przy:

 • tworzenie więzi mamy z dzieckiem i rozpoczęcie karmienia piersią.
 • Dokonujemy pomiaru masy i długości ciała, obwodu głowy i klatki piersiowej
 • Wdrażamy profilaktykę zakażeń przedniego odcinka oka,
 • obserwujemy i oceniamy rozwój fizycznego w zakresie: adaptacji do środowiska zewnętrznego, stanu skóry i błon śluzowych, pępka, wydalin, wydzielin, rozwoju psychoruchowego, funkcjonowania narządów zmysłów,
 • oceniamy odruchy noworodka, oraz technikę karmienia,
 • wykrywamy potencjalne objawy patologiczne,
 • oceniamy relację rodziny z noworodkiem,
 • prowadzimy edukację zdrowotną i udzielamy porad w zakresie: pielęgnacji noworodka, karmienia piersią, szczepień ochronnych, badań profilaktycznych, opieki medycznej, socjalnej oraz w zakresie laktacji, kontroli płodności, samokontroli,
 • wspieramy zachowania prozdrowotne rodziców,
 • identyfikujemy czynniki ryzyka w rodzinie,
 • formułujemy diagnozy i ustalamy hierarchię podejmowanych działań.

Jeżeli jest taka potrzeba Nasze położne także wykonują prywatne wizyty patronażowe. Pierwsza kompletna wizyta kosztuje 100 zł, a kolejne wizyty to koszt 50 zł.

ĆWICZENIA/SPOTKANIA DLA PRZYSZŁYCH MAM


exercise-fitball-vector-set-pregnant-woman-going-sports-52198876Forma w ciąży

To odrębny blok zajęciowy, który poświęcony jest aktywnemu przygotowaniu organizmu kobiety do porodu. Zajęcia z tego zakresu przewidują cykl ćwiczeń wzmacniających i uelastyczniających ciało dzięki czemu w naturalny sposób zapobiegamy bólom kręgosłupa, obrzękom oraz przywracamy prawidłową postawę ciała.

 


imagesĆwiczenia oddechowe i relaksacja

Podczas tych zajęć przyszłe mamy przygotowują swoje ciało do aktywnego porodu. Uczestnicząc w zajęciach poznacie techniki oddechowe oraz nauczycie się relaksacji. Istotnym elementem zajęć jest także wdrożenie ćwiczeń mięśni dna miednicy. Warto pamiętać, że nabycie umiejętności napinania i rozluźniania mięśni ułatwia poród oraz zmniejsza ryzyko powikłań poporodowych.

 

 


13037012-pielęgniarka-z-uśmiechem-wektorSpotkanie z konsultantką Polskiego Banku Komórek Macierzystych

Zapraszamy na niezobowiązujące spotkanie z Konsultantem Medycznym z Polskiego Banku Komórek Macierzystych. Warto skorzystać, tym bardziej, że spotkanie jest bezpłatne, a komórki macierzyste z krwi pępowinowej mogą w przyszłości pomóc uratować zdrowie dziecka lub jego rodziny.

 

 

WARSZTATY DLA PRZYSZŁYCH RODZICÓW

page-tNauka masażu antykolkowego

Program warsztatu obejmuje 1 spotkanie (2-godzinne), które podzielone jest na:

CZĘŚĆ TEORETYCZNĄ:

 • opis i zastosowanie metody masażu
 • zasady wykonywania oraz technik masażu
 • przedstawienie korzyści wynikających ze stosowania masażu dla matki i dziecka
 • prezentacja masażu antykolkowego

CZĘŚĆ PRAKTYCZNĄ:

 • praktyczna nauka masażu przez uczestniczki
 • ćwiczenia indywidualne
 • panel dyskusyjny

 

BADANIE KTG 

dla pacjentek naszej Szkoły po 35 tygodniu ciąży jeden zapis KTG za darmo ( doliczamy koszt dojazdu 20zł)

Kardiotokografia, w skrócie KTG to monitorowanie akcji serca płodu wraz z jednoczasowym zapisem czynności skurczowej mięśnia macicy. Badanie to przeprowadzane jest w ramach opieki przedporodowej. Pozwala wcześnie wykryć sytuacje zagrożenia życia płodu.

KTG ciąży pojedynczej i bliźniaczej.

Model L8 to wysokiej klasy kardiotokograf KTG L8 z dużym kolorowym ekranem 7″ LCD i systemem DSP, zapewnia monitorowanie takich parametrów jak: FHR (cardio) , TOCO (skurcze macicy), FMOV (ruchy płodu). Model zdecydowanie lepszy jakościowo niż np. CMS800G, 800G. Monitorowane parametry mogą być drukowane na bieżąco przez wbudowaną drukarkę termiczną. Wydruki z drukarki o szerokości 110 mm są niezwykle czytelne i wyraziste.

Heget, 795-884-422 biuro@heget.pl , Kanclerska 2, 60-327 Poznań