Oferta płatna

ZAJĘCIA DLA PRZYSZŁYCH MAM

 37+ , czyli ćwiczenia przygotowujące do porodu i zmniejszające ryzyko nacięcia krocza

To zajęcia przeznaczone dla Pań po 37 tygodniu ciąży, które chcą poznać naturalne sposoby radzenia sobie z bólem porodowym. To ostatnia chwila, aby przypomnieć sobie ćwiczenia w pozycjach wertykalnych, nauczyć się panować nad oddechem i wykonywać ćwiczenia chroniące krocze przed jego nacięciem.  Na zajęciach przeważają ćwiczenia mięśni dna miednicy, oddechowe oraz relaksacyjne.

 

Konsultacje fizjoterapeutyczne

To możliwość leczenia dolegliwości ciążowych i okresu połogu. Oprócz eliminacji bieżących problemów zdrowotnych można uzyskać informacje teoretyczne jak i praktyczne na temat profilaktyki powikłań poporodowych. To także okazja do oceny stanu mięśni brzucha, blizn oraz czas na instruktaż odpowiednich ćwiczeń – zarówno w ciąży jak i w okresie połogu. Fizjoterapeuta stosuje ponadto kinesiotaping.

Masaż odchudzający, antycellulitowy bańką chińską

Masaż odchudzający wykonuje się przede wszystkim na okolicę brzucha, pośladków oraz ud. Poprzez masaż dochodzi do przyspieszenia procesów metabolicznych, co w efekcie przyczynia się do ujędrnienia i kształtowania ciała. Dodatkową korzyścią jest również redukcja cellulitu i znaczne polepszenie kondycji skóry. Masaż wykonujemy za pomocą bański chińskiej. Masaż można wykonywać od 4-6 tygodnia po porodzie

Przeciwwskazania do masażu:

  • gorączka
  • zakażenia połogowe
  • choroba zakrzepowa
  • zapalenie gruczołu piersiowego
  • tendencja do pękających naczynek

 

Intymne zdrowie mam, czyli jak zapobiegać dysfunkcjom dna miednicy

To kompleksowe podejście do zdrowia kobiety ciężarnej. Podczas warsztatów omówione zostaną metody radzenia sobie z bólami kręgosłupa czy obrzękami. Przekazana zostanie wiedza teoretyczna jak i praktyczna na temat treningu mięśni dna miednicy. Wyjaśnimy, dlaczego warto ćwiczyć w ciąży oraz jak należy to robić zaraz po porodzie. Dzięki warsztatom, każda kobieta będzie wiedziała jak zapobiegać dysfunkcjom dna miednicy.

 

Rozstęp mięśni brzucha – zapobieganie i leczenie

Podczas warsztatów dowiesz się czym jest rozstęp mięśni brzucha i jakie niesie za sobą zagrożenia dla zdrowia. Ponadto nauczysz się jak go rozpoznawać i poznasz ćwiczenia zapobiegające wystąpieniu tej przypadłości. Rozstęp mięśni brzucha jest częstym powikłaniem występującym po porodzie, jeśli natomiast podejmiesz odpowiednie kroki – zostanie ono w pełni zlikwidowane.

Podczas warsztatów jest możliwość zaaplikowania kinesiotaping-u  wspomagającego leczenie rozstępu mięśni brzucha

 

 


Profesjonalna mini SESJA fotograficzna dla przyszłych Mam

To cudowna pamiątka na lata, dlatego warto wykorzystać tę możliwość. Można przynieść swoje drobiazgi lub skorzystać z propozycji Pani Fotograf Ewy Bielińskiej  nie tylko w zakresie rekwizytów, ale i stroju. Tatusiowie również są mile widziani.
Czas przewidziany na jedną osobę to 20 minut, zaś każda przyszła Mama otrzyma 5 różnych ujęć, a to wszystko za niewielką opłatą 100 zł.

 

DODATKOWE ZAJĘCIA I KURSY DLA RODZICÓW

 

Mama w Formie PLUS (zajęcia z Maluszkami)                   

To zajęcia, które pomagają młodym mamom zgubić zbędne kilogramy oraz zniwelować bóle często pojawiające się we wczesnym okresie macierzyństwa. Dodatkową zaletą jest obecność dzieci podczas zajęć. Wszystkie ćwiczenia są odpowiednio dobrane, tak aby dzieci mogły bezpiecznie w nich uczestniczyć. Mama w Formie to propozycja dla mam od 12 tygodnia po porodzie.

 

Mama w Formie (zajęcia bez dzieci)                

To zajęcia które zmobilizują mamy do ruchu i pomogą im wrócić do pełni sił po porodzie. Dodatkowe korzyści: to mocniejsze mięśnie kręgosłupa, brzucha i dna miednicy. Żegnamy także zbędne kilogramy! Ćwiczenia dla Pań po 6 tyg po porodzie.

 

 

Kurs chustonoszenia

Na naukę chustowiązania zapraszamy rodziców z ich Maleństwami. Na kursie zarówno mamy jak i tatusiowie nauczą się różnych sposobów wiązań, tak aby wybrać te najwygodniejsze dla siebie i swojego maluszka. Zarówno dziecko jak i rodzic korzystają na chustonoszeniu. Dziecko doświadcza cielesnej bliskości, a rodzic ma swobodę rąk.

 

 

Masaż Shantal

Jest starożytną techniką masażu niemowląt oraz dzieci, wprowadzoną na europejski grunt przez francuskiego położnika Frederique Leboyer. Może być stosowany u dzieci od 2 miesiąca życia. Jest to specjalnie dobrana forma masażu, która oprócz przyjemności wynikającej z delikatnego dotyku przynosi wiele korzyści zdrowotnych. Sprzyja relaksacji dziecka, pomaga w usypianiu, usprawnia pracę układu pokarmowego, oddechowego oraz krążeniowego.

Masaż Shantala jest stosowany u dzieci zdrowych. W przypadku dzieci z zaburzeniami neurorozwojowymi stosowany jest jako element wspomagający w terapii zasadniczej.

 

Korzyści masażu dla dzieci:
– stymulacja prawidłowego rozwoju psychoruchowego dziecka
– pomoc w rozwoju prawidłowego odczuwania własnego ciała
– pogłębienie więzi emocjonalnej z rodzicami
– wyciszenie, uspokojenie, lepszy sen
– łagodzenie kolek
– regulacja pracy układu trawiennego
– wspomaganie odporności małego organizmu
– masaż może być również przygotowaniem do ćwiczeń ruchowych

 

Dla rodzica lub osoby wykonującej masaż:
– poprawia pewność siebie w czynnościach opiekuńczo-pielęgnacyjnych nad dzieckiem,
– uspokaja, wzmaga oraz poprawia więź z dzieckiem,
– łagodzi lub zapobiega poporodowej depresji u matek,
– pomaga w zrozumieniu dziecka, tego co komunikuje, jakie potrzeby próbuje przekazać.

 

Nauka udzielania I Pomocy Noworodkom

Na zajęciach opanują Państwo podstawowe techniki pomocy noworodkom w sytuacjach zagrożenia.

 

 

 

Program szkolenia z udzielania Pierwszej Pomocy Noworodkom:

1. Podstawowe zabiegi resuscytacyjne u dzieci (ocena oddechu przy poprawnym udrożnieniu dróg oddechowych, algorytm postępowania przy zatrzymaniu krążenia u dzieci, pozycja bezpieczna u dziecka).

2. Leczenie zadławień u dzieci.

3. Postępowanie w sytuacjach szczególnych (oparzenia, ugryzienia, gorączka, wymioty, urazy).

Zajęcia teoretyczne oraz praktyczne w oparciu o materiały z Europejskiej Rady Resuscytacji 2010.

 

 

INNE USŁUGI

 

 

Badanie KTG

Kardiotokografia, w skrócie KTG to monitorowanie akcji serca płodu wraz z jednoczasowym zapisem czynności skurczowej mięśnia macicy. Badanie to przeprowadzane jest w ramach opieki przedporodowej. Pozwala wcześnie wykryć sytuacje zagrożenia życia płodu.

 

KTG ciąży pojedynczej i bliźniaczej.

Model L8 to wysokiej klasy kardiotokograf KTG L8 z dużym kolorowym ekranem 7″ LCD i systemem DSP, zapewnia monitorowanie takich parametrów jak: FHR (cardio) , TOCO (skurcze macicy), FMOV (ruchy płodu). Model zdecydowanie lepszy jakościowo niż np. CMS800G, 800G. Monitorowane parametry mogą być drukowane na bieżąco przez wbudowaną drukarkę termiczną. Wydruki z drukarki o szerokości 110 mm są niezwykle czytelne i wyraziste.

Nieinwazyjne badanie poziomu bilirubiny

Badanie „bilirubina całkowita” służy do rozpoznawania, różnicowania i kontroli przebiegu żółtaczki. Wykorzystuje się je w diagnostyce i różnicowaniu chorób wątroby, dróg żółciowych i zespołów hemolitycznych. Wysokie stężenia bilirubiny (do 12 mg/dl) obserwuje się u noworodków w pierwszych dniach życia. Jest to tzw. żółtaczka noworodkowa.

Wypożyczenie lampy do domowej fototerapii żółtaczki u noworodka

Najskuteczniejszym sposobem zwalczania żółtaczki jest fototerapia, czyli naświetlanie malucha niebieskimi lub białymi promieniami światła. Światło sprawia, że bilirubina przemienia się w fotoizomer, a ten jest łatwo wydalany z organizmu. W bardzo rzadkich przypadkach fototerapia nie przynosi efektu, wtedy trzeba zastosować transfuzje krwi. Na szczęście większość przypadków żółtaczki leczy się poprzez zastosowanie fototerapii.

Co to jest fototerapia? Na czym ona polega? Kiedy ją stosujemy? I czemu ona ma służyć? To są pytania, które zadaje sobie każda mama kiedy usłyszy od lekarza, że jej dziecko ma być poddane fototerapii.

Wskazaniem do fototerapii jest podwyższony poziom bilirubiny w surowicy krwi noworodka czyli żółtaczka. Fototerapia polega na naświetlaniu noworodka światłem niebieskim, które przyspiesza rozkład bilirubiny i usunięcie jej z organizmu dziecka.

Oferta płatna – cennik

Usługa opis cena
KTG czas badania: 30 min 40 zł
WYPOŻYCZENIE LAMPY DO FOTOTERAPII ŻÓŁTACZKI kaucja zwrotna
za dobę
500 zł
80 zł
PIERWSZA POMOC spotkanie w grupie 50 zł / osoba
80 zł / para
PIERWSZA POMOC zajęcia indywidualne dla par 180 zł
CHUSTONOSZENIE spotkanie w grupie 60 zł/os. lub 100 zł/para
CHUSTONOSZENIE zajęcia indywidualne 100 zł/os. lub 150 zł/para
MASAŻ SHANTAL cały cykl- 3 spotkania 150 zł
MASAŻ SHANTAL pojedynczy, wybrany blok zajęciowy 60 zł
POMIAR BILIRUBINY w firmie HEGET
z dojazdem do domu plus wizyta położnej
dla pacjentek HEGET podczas wizyty patronażowe
25 zł
100 zł
25 zł
TERAPIA RUCHEM zajęcia w grupie 45 zł / osoba
Prywatne wizyty położnej pierwsza kompletna wizyta
kolejne wizyty
100 zł
50 zł ( dla pacjentek Heget)

Skontaktuj się z nami, rozwiejemy wszelkie wątpliwości


Wyrażam zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celach komunikacji z firmą Heget Nauka Rodzenia
Wyrażam zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926 z późn. zm.)

Heget, 795-884-422 biuro@heget.pl , Kanclerska 2, 60-327 Poznań