Oferta bezpłatna


KTO MOŻE BEZPŁATNIE UCZESTNICZYĆ W ZAJĘCIACH?

Zajęcia w HEGET Nauka Rodzenia są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Warunkiem uczestnictwa w bezpłatnych zajęciach jest złożenie deklaracji wyboru położnej środowiskowej ze Szkoły HEGET już od 21 tygodnia ciąży.


 

KURS EDUKACJI PRZEDPORODOWEJ

pregnant-woman-illustration-husband-39488392Opieka nad przyszła mamą

Prowadzimy bezpłatną edukację przyszłych mam, w tym mam w ciąży wysokiego ryzyka, przygotowujemy do porodu, a także do porodu rodzinnego. Począwszy od 21. tygodnia ciąży do terminu rozwiązania.

 

 

WIZYTY PATRONAŻOWE 

nursing-home-logo-29416816Opieka nad mamą i noworodkiem

Po porodzie opiekujemy się mamą w okresie połogu i noworodkiem do ukończenia drugiego miesiąca życia. Realizujemy od 4 do 6 wizyt patronażowych w okresie dwóch miesięcy kalendarzowych. Pierwsza wizyta odbywa się w ciągu 48 godzin roboczych od otrzymania informacji o powrocie mamy z dzieckiem ze szpitala do domu.

W ramach wizyt patronażowych pomagamy przy:

 • tworzeniu więzi mamy z dzieckiem i rozpoczęciu karmienia piersią.
 • Dokonujemy pomiaru masy i długości ciała, obwodu głowy i klatki piersiowej noworodka.
 • Wdrażamy profilaktykę zakażeń przedniego odcinka oka.
 • Obserwujemy i oceniamy rozwój fizyczny w zakresie: adaptacji do środowiska zewnętrznego, stanu skóry i błon śluzowych, pępka, wydalin, wydzielin, rozwoju psychoruchowego, funkcjonowania narządów zmysłów.
 • Oceniamy odruchy noworodka, oraz technikę karmienia.
 • Wykrywamy potencjalne objawy patologiczne.
 • Oceniamy relację rodziny z noworodkiem.
 • Prowadzimy edukację zdrowotną i udzielamy porad w zakresie: pielęgnacji noworodka, karmienia piersią, szczepień ochronnych, badań profilaktycznych, opieki medycznej, socjalnej oraz w zakresie laktacji, kontroli płodności, samokontroli.
 • Wspieramy zachowania prozdrowotne rodziców.
 • Identyfikujemy czynniki ryzyka w rodzinie.
 • Formułujemy diagnozy i ustalamy hierarchię podejmowanych działań.

Jeżeli jest taka potrzeba nasze położne także wykonują prywatne wizyty patronażowe. Pierwsza kompletna wizyta kosztuje 150 zł, a kolejne wizyty to koszt 100 zł.

SPOTKANIA DLA PRZYSZŁYCH MAM

13037012-pielęgniarka-z-uśmiechem-wektorSpotkanie z konsultantką Progenis bank komórek macierzystych

Zapraszamy na niezobowiązujące spotkanie z Konsultantem Medycznym z Progenis. Warto skorzystać, tym bardziej, że spotkanie jest bezpłatne, a komórki macierzyste z krwi pępowinowej mogą w przyszłości pomóc uratować zdrowie dziecka lub jego rodziny.

BADANIE KTG 

Dla pacjentek naszej szkoły (zdeklarowanych przed 32 tygodniem ciąży) jeden zapis KTG stacjonarnie w siedzibie szkoły rodzenia bezpłatnie

Kardiotokografia, w skrócie KTG to monitorowanie akcji serca płodu wraz z jednoczasowym zapisem czynności skurczowej mięśnia macicy. Badanie to przeprowadzane jest w ramach opieki przedporodowej. Pozwala wcześnie wykryć sytuacje zagrożenia życia płodu.

KTG ciąży pojedynczej.

Model L8 to wysokiej klasy kardiotokograf KTG L8 z dużym kolorowym ekranem 7″ LCD i systemem DSP, zapewnia monitorowanie takich parametrów jak: FHR (cardio) , TOCO (skurcze macicy), FMOV (ruchy płodu). Model zdecydowanie lepszy jakościowo niż np. CMS800G, 800G. Monitorowane parametry mogą być drukowane na bieżąco przez wbudowaną drukarkę termiczną. Wydruki z drukarki o szerokości 110 mm są niezwykle czytelne i wyraziste.

Heget, 795-884-422 biuro@heget.pl , Kanclerska 2, 60-327 Poznań