Oferta płatna

 

DODATKOWE ZAJĘCIA I KURSY DLA RODZICÓW

 

mother-holding-baby-sling-stylized-symbol-34903406Kurs chustonoszenia

Na naukę chustowiązania zapraszamy rodziców z ich Maleństwami. Na kursie zarówno mamy jak i tatusiowie nauczą się różnych sposobów wiązań, tak aby wybrać te najwygodniejsze dla siebie i swojego maluszka. Zarówno dziecko jak i rodzic korzystają na chustonoszeniu. Dziecko doświadcza cielesnej bliskości, a rodzic ma swobodę rąk.

 

 

 

32237107-Nauka udzielania I Pomocy Noworodkom – WSTRZYMANE

Na zajęciach opanują Państwo podstawowe techniki pomocy noworodkom w sytuacjach zagrożenia.

 

 

Program szkolenia z udzielania Pierwszej Pomocy Noworodkom:

1. Podstawowe zabiegi resuscytacyjne u dzieci (ocena oddechu przy poprawnym udrożnieniu dróg oddechowych, algorytm postępowania przy zatrzymaniu krążenia u dzieci, pozycja bezpieczna u dziecka).

2. Leczenie zadławień u dzieci.

3. Postępowanie w sytuacjach szczególnych (oparzenia, ugryzienia, gorączka, wymioty, urazy).

Zajęcia teoretyczne oraz praktyczne w oparciu o materiały z Europejskiej Rady Resuscytacji 2010.

INNE USŁUGI

Badanie KTG

Kardiotokografia, w skrócie KTG to monitorowanie akcji serca płodu wraz z jednoczasowym zapisem czynności skurczowej mięśnia macicy. Badanie to przeprowadzane jest w ramach opieki przedporodowej. Pozwala wcześnie wykryć sytuacje zagrożenia życia płodu.

 

KTG ciąży pojedynczej.

Model L8 to wysokiej klasy kardiotokograf KTG L8 z dużym kolorowym ekranem 7″ LCD i systemem DSP, zapewnia monitorowanie takich parametrów jak: FHR (cardio) , TOCO (skurcze macicy), FMOV (ruchy płodu). Model zdecydowanie lepszy jakościowo niż np. CMS800G, 800G. Monitorowane parametry mogą być drukowane na bieżąco przez wbudowaną drukarkę termiczną. Wydruki z drukarki o szerokości 110 mm są niezwykle czytelne i wyraziste.

biluribina_reklama

Nieinwazyjne badanie poziomu bilirubiny

Badanie „bilirubina całkowita” służy do rozpoznawania, różnicowania i kontroli przebiegu żółtaczki. Wykorzystuje się je w diagnostyce i różnicowaniu chorób wątroby, dróg żółciowych i zespołów hemolitycznych. Wysokie stężenia bilirubiny (do 12 mg/dl) obserwuje się u noworodków w pierwszych dniach życia. Jest to tzw. żółtaczka noworodkowa.

bili_bed_sandwichWypożyczenie lampy do domowej fototerapii żółtaczki u noworodka

Najskuteczniejszym sposobem zwalczania żółtaczki jest fototerapia, czyli naświetlanie malucha niebieskimi lub białymi promieniami światła. Światło sprawia, że bilirubina przemienia się w fotoizomer, a ten jest łatwo wydalany z organizmu. W bardzo rzadkich przypadkach fototerapia nie przynosi efektu, wtedy trzeba zastosować transfuzje krwi. Na szczęście większość przypadków żółtaczki leczy się poprzez zastosowanie fototerapii.

Co to jest fototerapia? Na czym ona polega? Kiedy ją stosujemy? I czemu ona ma służyć? To są pytania, które zadaje sobie każda mama kiedy usłyszy od lekarza, że jej dziecko ma być poddane fototerapii.

Wskazaniem do fototerapii jest podwyższony poziom bilirubiny w surowicy krwi noworodka czyli żółtaczka. Fototerapia polega na naświetlaniu noworodka światłem niebieskim, które przyspiesza rozkład bilirubiny i usunięcie jej z organizmu dziecka.

Terapia blizny kolagenem

Kolagen to białko występujące w każdej strukturze naszego ciała. Tworzy rusztowanie dla komórek i wielu skomplikowanych związków chemicznych. Nasz organizm cały czas prowadzi syntezę nowych łańcuchów kolagenu i rozkłada stare. Zapewnia tkankom elastyczność, odporność, prawidłową strukturę. Różne procesy zapalne, urazy, rany przewlekłe, a także starzenie zaburzają delikatną równowagę i sprzyjają degeneracji kolagenu.

Kolagen podany we wstrzyknięciu działa na obszarze około 2cm od miejsca wkłucia. To zdecydowanie ułatwia wykorzystanie go we właściwym miejscu. Dodatkowo medyczne produkty kolagenowe używane w naszej placówce zostały wyposażone w substancje pomocnicze, które sprzyjają działaniu w konkretnym obszarze.

Podany kolagen odkłada się w miejscu uszkodzenia. Nasz organizm zaczyna wykorzystywać go do naprawy chorych włókien, a także do wysyła informację do okolicznych komórek, że mają zacząć produkcję własnych łańcuchów kolagenowych, w które będzie można wbudować ten podany z zewnątrz. W ten sposób iniekcja nie tylko ułatwia ciału regenerację, ale także aktywuje i wzmacnia jego własne systemy naprawcze.

Kolagen typu I zawarty w produktach medycznych do iniekcji, jest łatwo przyswajany przez nasze tkanki i nie powoduje reakcji alergicznych. Stosowane przez nas produkty nie zawierają żadnych substancji zabronionych przez Światową Agencję Antydopingową i mogą być podawane zawodowym sportowcom.

Kolagen typu I nie wchodzi w interakcje z lekami. Po iniekcji nie jest wymagana rekonwalescencja. Terapie kolagenowe można łączyć z fizjoterapią.

Oferta płatna – cennik

Usługa opis cena
KTG w domu
brak
KTG stacjonarnie   dla pacjentek zdeklarowanych do Heget
dla pacjentek prywatnych
40 zł
60 zł
WYPOŻYCZENIE LAMPY DO FOTOTERAPII ŻÓŁTACZKI kaucja zwrotna
za dobę wraz z kombinezonem
500 zł
100 zł
KONSULTACJA LAKTACYJNA w gabinecie
w domu
150 zł
200 zł
CHUSTONOSZENIE
zajęcia indywidualne 200 zł/para
ZAJĘCIA FITNESS GRUPOWE
dla pacjentek zdeklarowanych do Heget
dla pacjentek spoza szkoły
30 zł
40 zł
INDYWIDUALNA KONSULTACJA FIZJOTERAPEUTYCZNA
dla pacjentek zdeklarowanych do Heget
dla pacjentek spoza szkoły
150 zł
170 zł

TERAPIA BLIZNY KOLAGENEM

konsultacja przed zabiegiem,

ilość ampułek zależy od wielkości i rodzaju blizny

blizna po cięciu cesarskim

blizna po nacięciu krocza

blizny

kolejna ampułka

350zł

350zł

350zł

100zł

POMIAR BILIRUBINY w firmie HEGET
z dojazdem do domu
30 zł
80 zł
Prywatne wizyty położnej pierwsza kompletna wizyta
kolejne wizyty
170 zł
120 zł

Skontaktuj się z nami, rozwiejemy wszelkie wątpliwości


    Wyrażam zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celach komunikacji z firmą Heget Nauka Rodzenia
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926 z późn. zm.)

    Heget, 795-884-422 biuro@heget.pl , Kanclerska 2, 60-327 Poznań